Sportska hronika
7. novembra 2022.
Predsednik Opštine Kula čestitao Božić
24. decembra 2022.

U desetom kolu prvenstva u Super B ligi oba naša predstavnika, Crvenka i Sivac 69 su bili gosti i sa tih gostovanja se vraćaju poraženi. Rukometaši Crvenke su u derbiju kola gostovali u Ubu, gde su od domaćina Uba izgubili sa 31:30. Poraz boli, jer su „veverice“ veći deo susreta odigrale odlično, prvo poluvreme rešile u svoju korist sa 18:11, sedam golova viška su imali u u 47. minutu, kada je rezultat glasio 27:20, u 56. minutu su vodili sa 30:27, da bi potom domaćini iskoristili greške rukometaša Crvenke u napadu i serijom od 4:0 stigli do pobede. Najpre je Delibašić napravio probijanje u napadu, potom je šut Boškovića zaustavio golman domaćih, da bi zatim Tasić šutirao preko gola. Svaka ta greška je kažnjena golom domaćina. Imali su rukometaši Crvenke 25 sekundi za napad i eventualno izjednačenje, ali je pogrešio Tasić, tako da su se radovali domaćini. Najefikasniji u ekipi Crvenke bili su Čabrilo i Bošković sa po 8 postignutih golova. Rukometaši Crvenke su trenutno treći na tabeli sa 13 bodova, a u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva dočekuju ekipu Apatina.

Sivac 69 je gostovao u Vrbasu, gde je od domaćina Vrbas Petrola poražen sa 31:23, poluvreme 16:12. U prvih desetak minuta duel je bio izjednačen, što potrđuje i podatak da je u desetom minutu bilo 4:4. Potom sledi serija domaćina od 4:0 i ta četiri gola prednosti su Vrbašani uspeli da sačuvaju do odlaska na odmor. Drugo poluvreme rukometaši Vrbasa otvaraju serijom od 3:0, stiču sedam golova prednosti i potom rutinski održavaju tu prednost, do konačne pobede.

-U napadu nismo našli rešenje za agresivnu odbranu domaćina, pravili smo dosta tehničkih grešaka koje su ekipi Vrbasa omogućile „lake“ golove i to je razlog našeg poraza u Vrbasu – kaže trener sivačkih rukometaša Branko Žeželj.

Najefikasniji u redovima Sivca bio je kapiten Beslać koji je postigao 7 golova. Rukometaši Sivca su i dalje poslednji na tabeli sa 4 osvojena boda, a u poslednjem kolu jeseni pred svojim navijačima će ugostiti ekipu Spartaka iz Subotice.

Obe naše ženske rukometne ekipe su u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva u Prvoj ligi poražene. Ženski rukometni klub „Krule“ iz Sivca je na gostovanju u Hrtkovcima izgubio od Slovena iz Rume sa 30:29. Rukometašice Slovena su kontrolisale utakmicu, imale prednost, u 41. minutu vodile sa 25:17, ali se sivačke rukometašice nisu predavale, u 52. minutu prilaze na gol zaostatka – rezultat 26:25 za Sloven, da bi potom u igri gol za gol Rumljanke stigle do pobede. Najefikasnija u ekipi Krule bila je Jadranka Bikicki koja je postigla 9 golova. Crvenački „Laki“ je takođe u Hrtkovcima izgubio od vodeće Rume sa 31:20, poluvreme 16:9. Evidentna je bila razlika u kvalitetu i faborit je opravdao tu ulogu. U ekipi Laki po šest golova postigle su Marija Ivić, Anželi Lovre i Tara Dokić. Ženski rukometni klub „Krule“ je jesenji deo prvenstva završio kao šesti, a „Laki“ sedmi sa po 4 osvojena boda.

Košarkaši Hajduka su u devetom kolu prvenstva u Prvoj regionalnoj ligi Srbije – grupa sever, u derbiju kola pobedili ekipu Podrinja iz Mačvanske Mitrovice sa 81:65, poluvreme 39:27 za izabranike Predraga Nogavice. Već sredinom prve deonice košarkaši Hajduka su stekli dvocifrenu prednost, poveli 13:3 i potom, uz povremene oscilacije, stigli do zaslužene i vredne pobede. Vredne, jer su se osamili na čelu tabele sa skorom od šest pobeda i dva poraza. Najefikasniji u ekipi Hajduka bio je centar Aleksa Tešović koji je postigao 26 poena, a dvocifren je bio i Neđeljko Bogdanović sa 11 poena.

U narednom kolu košarkaši Hajduka idu u goste ekipi Aj kam tu plej u Novi Sad.

Obe ekipe Odbojkaškog kluba „Hajduk“ su u sedmom kolu prvenstva bile uspešne.

Odbojkašice Hajduka su u 7. kolu prvenstva u Prvoj vojvođanskoj ligi grupa sever na gostovanju u Somboru pobedile ekipu „Goks In“ iz Odžaka sa 3:0 u setovima. Kuljanke su bile dominantne, prvi set su dobile sa 25:18, drugi sa 25:19, da bi u trećem bile još ubedljivije i taj set su dobile sa 25:7. Odbojkašice Hajduka su trenutno četvrte na tabeli sa 12 bodova, a u narednom kolu u Kuli dočekuju ekipu Spartak 2 iz Subotice.

Odbojkaši Hajduka su u 7. kolu prvenstva u Prvoj vojvođanskoj ligi grupa istok, na gostovanju u Magliću pobedili ekipu Maglića sa 3:2 u setovima. Pobeda je tim značajnija, jer su odbojkašži Hajduka prva dva seta izgubili: prvi sa 26:24, drugi sa 25:23, da bi potom usledio preokret. Treći set odbojkaši Hajduka rešavaju u svoju korist sa 25:17, četvrti sa 25:19, da bi u taj brejku nakon odlične igre savladali ekipu Maglića sa 15:7, za konačnih 3:2 za Hajduk. Sa 11 osvojenih bodova odbojkaši Hajduka su trenutno treći na tabeli, a u narednom kolu pred svojim navijačima dočekuju Topolu iz Bačke Topole.

Kuglaši Hajduka su u devetom kolu prvenstva u Prvoj ligi Srbije – grupa Vojvodina, kao domaćini u Vrbasu poraženi od Jadrana iz Golubinaca sa 6:2 u poenima, odnosno 3293:3116 u oborenim čunjevima. Poraz ne treba da čudi, jer je ekipa Jadrana vodeća na tabeli, pa su lidersku poziciju opravdali u duelu sa Kuljanima. Poene Hajduku doneli su Branko Vuksan koji je oborio 583 i Vladimir Trišić sa 530 oborenih čunjeva. Kuglaši Hajduka su trenutno deveti na tabeli sa 5 osvojenih bodova, a u desetom kolu koje je na programu 11. decembra dočekuju Slaviu iz Kovačice.