5. novembra 2021.
Rukometaši Crvenke su se plasirali u četvrtfinale Kupa Vojvodine
12. novembra 2021.

Protekli sportski vikend većina naših sportskih kolektiva će veoma brzo zaboraviti, jer ga nema po čemu dobrom pamtiti.

Fudbaleri Hajduka su u 13. kolu prvenstva u Srpskoj ligi grupa Vojvodina na gostovanju u Odžacima izgubili od Tekstilca sa 5:1. Još jednom je Hajduk nastupio bez nekolicine standardnih prvotimaca, sa veoma mladim sastavom i kao takav uspeo da povede protiv domaćina Tekstilca. Vodeći gol za Hajduk je postigao Uroš Božović. Nakon vođstva i mladi napadač Vlaisavljević je imao sjajnu priliku da uveća vođstvo Hajduka, no priliku nije iskoristio, da bi potom kvalitetnija i iskusnija ekipa Tekstilca preuzela konce igre u svoje ruke i sa pet postignutih golova došla do ubedljive pobede. Hajduk je trenutno petnaesti, predposlednji na tabeli sa 10 bodova, a u narednom kolu na stadionu u Kuli dočekuje trenutno drugoplasiranu ekipu na tabeli Feniks iz Stare Pazove.

Sve tri ekipe iz kulske opštine koje se takmiče u Somborskoj područnoj ligi su u 13. kolu prvenstva bile domaćini, ali je samo Rusin osetio čar pobede. Fudbaleri Rusina su u Ruskom Krsturu ugostili ekipu Budućnosti iz Gložana i slavili pobedu od 3:0. Odolevali su gosti do 54. minuta kada je mrežu Budućnosti načeo Janko Kulić, da bi potom u finišu susreta Matej Sajanković postigao dva gola za konačnih 3:0. Nakon pet uzastopnih pobeda fudbaleri Lipara su prekinuli taj uspešni niz. Na svom terenu Liparčani su izgubili od ŽAK-a iz Sombora sa 3:1. Iskusni Somborci su demonstrirali svoj kvalitet i zasluženo slavili, a gol za Lipar postigao je Bogdan Đukić iz jedanaesterca. Nekadašnji prvoligaš, fudbaleri Crvenke su na svom terenu ugostili vodeće Bratstvo iz Prigrevice. Lider je opravdao ulogu favorita i u Crvenki savladao ekipu Crvenke sa 5:0. Nakon trinaest kola Rusin je šesti na tabeli sa 22 boda, Lipar dvanaesti sa 16, a Crvenka četrnaesta sa 9. U narednom kolu Rusin ide u goste trećeplasoranom Poletu u Karavukovo, Lipar će u Mladenovu odmeriti snage sa ekipom Budućnosti, a Crvenka ide u Silbaš na megdan Našoj zvezdi.

U derbiju 12. kola prvenstva u Somborskoj međuopštinskoj ligi prvi razred fudbaleri Poleta su u Sivcu pobedili do ovog kola vodećeg Hajduka iz Stapara sa 4:0. Po dva gola za Polet postigli su Vukašinović i Romić. Ovom pobedom Sivčani su pomogli našem drugom predstavniku u ovom rangu takmičenja ekipi Kule da preuzme lidersku poziciju, što su Kuljani iskoritili i pobedom ostvarenom na svom terenu u susretu sa Dinamom iz Bačkog Brega od 3:1 preuzeli vođstvo na tabeli. Dvostruki strelac za Kulu bio je Gačević, a jedan pogodak je postigao Nebojša Popović. Naš treći predstavnik Mladost iz Kruščića je na gostovanju u Riđici izgubila od Graničara sa 4:0. Nakon dvanaest kola Kula vodi na tabeli sa 30 bodova, Polet je peti sa 23, a Mladost deseta sa 13 bodova. U narednom kolu na programu je opštinski derbi: u Kruščiću će se sastati Mladost i Polet iz Sivca, dok vodeća Kula ide u goste OFK Odžacima.

Futsaleri Hajduka su u sedmom kolu prvenstva u Futsal ligi Vojvodine gostovali u Subotici gde su od lidera, ekipe Spartaka poraženi sa 14:4. Kuljani su trenutno četvrti na tabeli sa 6 bodova, a u narednom kolu dočekuju ekipu Leteći Bajmočani iz Bajmoka.

Zbog reprezentativnih akcija u okviru takozvane EHF nedelje proteklog vikenda je bilo manje rukometnih dešavanja. Naši članovi Super B ligi Sivac 69 i Crvenka su odmarali, ali su aktivne bile rukometašice. U sedmom kolu prvenstva u Prvoj ligi ekipa Krule je u Sivcu pobedila Ravangrad iz Sombora sa 33:29, poluvreme 16:13. Kapitalnu prednost sivačke rukometašice su stekle u finišu prvog poluvremena. Naime, u 28. minutu rezultat je glasio 13:13, da bi do odlaska na odmor izabranice Aljoše Bikickog postigle tri gola, a toliko je i iznosila prednost nakon 30 minuta igre. U drugom poluvremenu rukometašice ekipe Krule su uspele da sačuvaju tu prednost i tako dođu do druge pobede. Najefikasnija u ekipi Krule bila je Aleksandra Jelenković sa 13 postignutih golova, a igračica utakmice je njena koleginica iz ekipe Emilija Petrović koja je postigla 7 golova. Ekipa Laki iz Crvenke je u ovom kolu trebala da ugosti ekipu Temerina, ali zbog radova u crvenačkoj hali zamenjeno j domaćinstvo pa je susret odigran u Temerinu. Ekipa Temerina je pobedila ekipu Laki sa 38:19, a pobednik je bio poznat već nakon prvog poluvremena koje je Temerin rešio u svoju korist sa 22:9. Najefikasnije u ekipi Laki bile su Anđela Zeljković i Ana Ćujić sa po 4 gola. Nakon sedam kola ekipa Krule je sedma na tabeli sa 5 bodova, a Laki je poslednji sa 2 boda. U narednom kolu Krule ide Temerinu, a Laki je gost Jabuke.

Protekli sportski vikend obeležio je košarkaški derbi susret Republičke lige Srbije grupa sever u kojem su se u Kuli sastale do ovog duela dve ekipe koje su imale maksimalan učinak od po pet pobeda, a to su domaćin Hajduk i Džoker iz Sombora. Ulogu favorita u derbiju imala je ekipa Džokera, i tu ulogu je i opravdala, jer je pobedila ekipu Hajduka sa 88:68, poluvreme 52:34 za Džoker. Čini se da je derbi presudilo, uz nesporan kvalitet gostiju i to što su košarkaši Hajduka sa previše respekta i pod psihološkim pritiskom ušli u susret, pa su promašivali i ono što se ne promašuje, što je ekipa Džokera, koja je pravljena za viši rang umela da iskoristi i lakim poenima stekne veliku prednost koju je rutinskom igrom i sačuvala do kraja susreta. Najfikasniji u ekipi Hajduka bili su Đurović sa 18 poena, Tešović sa 16 i kapiten Škrbić sa 15 postignutih poena. Sa pet pobeda i jednim porazom košarkaši Hajduka su drugi na tabeli, a u narednom kolu idu u goste Novoj Pazovi.

Za nama je još jedan neuspešan vikend za kulsku odbojku. Odbojkaši Hajduka su u četvrtom kolu prvenstva gostovali ekipi Vest u Šidu i ubeležili su poraz od 3:0. Iako je pred ovaj susret trener odbojkaša Milorad Lazić najavljivao da će u Šidu njegova ekipa tražiti prve bodove ta očekivanja se nisu obistinila. Uz nekolicinu igrača koji su ranije ispali iz stroja, pred put u Šid ostali su i bez Krainovića, pa su se ekipi domaćina suprotstavili sa samo sedam igrača, i kada se to ima u vidu jasno je da se više nije ni moglo. Odbojkaši Hajduka su dali svoj maksimum, u prvom dva seta su stalno duvala u vrat domaćinu koji ih je dobio sa po 25:23, da bi u trećem setu jednostavno ponestalo snage i taj set je ekipa Vesta dobila sa 25:9, za konačnih 3:0 u setovima. U narednom kolu odbojkaši Hajduka, koji nemaju ni jednog osvojenog boda dočekuju ekipu Proletera iz Zrenjanina.

Nakon što su u prošlom, trećem kolu prvenstva u Vojvođanskoj ligi odbojkašice Hajduka slavile u Somboru očekivalo se da taj uspeh overe pred svojim navijačima u susretu četvrtog kola u kojem su ugostili ekipu Bečeja. Ubeležen je neočekivan poraz od 3:0, iako su odbojkašice Hajduka u svakom setu imale prednost, u prvom čak i 8 poena pa su ga izgbile sa 25:21. Drugi je ekipe Bečeja dobila sa 25:20, a treći sa 26:24. Ovaj poraz je svakako velika lekcija mladim odbojkašicama Hajduka, a razloge za poraz mogu tražiti i velikom broju neiskorišćenih kontri. Sa jednom pobedom i tri poraza odbojkašice Hajduka u narednom kolu idu u goste ekipi Vin volej u Suboticu.

Kuglaši Hajduka su u susretu sedmog kola prvenstva u Prvoj vojvođanskoj ligi gostovali u Kljajićevu, gde su od domaćina, ekipe Kljajićeva poraženi sa 5:3 u poenima, odnosno 3302:3234 u oborenim čunjevima. Poene za Hajduk osvojili su Branko Vuksan sa 586 oborenih čunjeva, Vladimir Trišić sa 543 i Dušan Adžić sa 514 čunjeva. Kuglaši Hajduka su trenutno četvrti na tabeli sa 8 bodova, a u narednom kolu u Vrbasu dočekuju vodećeg Kristala iz Zrenjanina.