Nakon dva uzastopna poraza fudbaleri Hajduka upisali vrednu pobedu

Pet neradnih dana
29. aprila 2021.
Naši rukometni kolektivi nisu se proslavili proteklog vikenda
10. maja 2021.

Tokom vaskršnjih i prvomajskih praznika aktivni su bili samo fudbaleri.  Nakon dva uzastopna poraza fudbaleri Hajduka su upisali vrednu pobedu u susretu 32. kola prvenstva u Srpskoj ligi. Savladali su ekipu Feniksa iz Stare Pazove sa 3:1 i zakoračili u mirnije vode na tabeli. Strelci za Hajduk bili su kapiiten Vuković iz penala, te mladi Vlaisavljević i Bogićević. Mogao je Hajduk da ostvari u ubedljiviju pobedu, jer je u poslednjem minutu prvog poluvremena Vuković propustio priliku da realizuje drugi jedanaesterac, no ono što je najvažnije ostvarena je pobeda.

Hajduk je trenutno trinaesti na tabeli sa 44 osvojena boda, a čuli smo u narednom kolu ide u goste Radničkom u Zrenjanin.

Fudbaleri Crvenke su takođe ostvarili vrednu pobedu u prvenstvu Vojvođanske lige grupa sever. U susretu 28. kola prvenstva Crvenka je na svom terenu pobedila Bačku iz Pačira sa 1:0. Gol vredan tri boda poostigao je Šakić. Crvenka je trenutno petnaesta na tabeli sa 30 bodova, a u narednom kolu ide u goste Hercegovcu u Gajdobru.

Nikako da se trgnu fudbaleri Rusina iz Ruskog Krstura, jer već šest susreta za redom ne znaju za pobedu. U 26. kolu prvvenstva u Somborskoj područnoj ligi Rusin je na svom terenu izgubio od Budućnosti iz Paraga sa 3:2. Gosti su sve vreme vodili, a Rusin je dva puta stizao do izjednačenja golovima Danojevića i Đukanovića, ali je pobednika odlučio gol kojeg su gosti postigli peti minuta pre kraja susreta. Rusin  je i dalje četvrti na tabeli sa 42 osvojena boda,, a u narednom kolu idu u goste Zadrugaru u Srpski Miletić

U 21. kolu prvenstva u Somborskoj međuopštinskoj ligi prvi razred fudbaleri Kule su razočarali, jer su na svom terenu na Gederu od OFK Odžaka izgubili sa 3:0. Drugoplasirani Lipar je na gostovanju u Bačkom Bregu pobedio ekipu Dinama sa 4:0. Dvostruki strelac bio je Šegan, a po jedan gol za Lipar su postigli Lalić i Nestorović. Mladost iz Kruščića i Polet iz Sivca su svoj međusobni susret odigrali još  u sredu, a u svoju korist su ga sa 2:1 rešili fudbaleri Mladosti. Nakon ovog kola Lipar je drugi sa 49 bodova, Kula četvrta sa 32, Polet šesti sa 29, a Mladost je jedanaesta sa 13 osvojenih bodova. U narednom kolu na programu je opštinski derbi: u Sivcu će se sastati Polet i Kula, Lipar će ugostiti Jedinstvo iz Ribareva, dok Mladost ide u goste vodećoj ekipi Bratstvo u Prigrevicu.